THE SINKING CITY REVIEW

چارلز رید ، کارآگاه خصوصی که در اثر دیدهای کابوسانه یک شهر غرق شده و یک جانور خاردارآمیز گرفتار شده بود ، برای یافتن پاسخ به این شهر سفر می کند. طوفان های غیرطبیعی باعث بی رحمانه شدن این مسئله شده است که یک بار جامعه ماهیگیری را رونق داده ، آن را از سرزمین اصلی سرازیر کرده ، بخش هایی از آن را طغیان کرده و بقیه را خسته و ناپدید می کند. و برای بدتر شدن اوضاع ، مردم محلی خارج از کشور به شدت نسبت به افراد بیگانه مشکوک هستند. اما با توجه به منبع و راه حل بالقوه ، این دیدگاه های آزار دهنده در جایی در شهر کمین می کنند ، رید چاره ای جز خیس کردن پاهای خود ندارد.

The Sinking City یک ماجراجویی کارآگاه سوم شخص است که در نسخه داستانی دهه ۱۹۲۰ New England با الهام از آثار نویسنده ترسناک تأثیرگذار (و ، بله ، بحث برانگیز) ، H.P. Lovecraft غواصان از غار غنایی باستانی پنهان شده در زیر اوکمون که پر از مجسمه های دنیای شیاطین است ، کشف کردند و با کشف دیوانه شده اند – جنون که شروع به گسترش در سطح شهر می کند و موجودات عجیب و خشن عجیب و غریب را بیدار می کند که افراد محلی آن را وحش می نامند. بازی بین حل جرایم و تیراندازی با هیولا تقسیم می شود ، اگرچه شکاف کیفیت بین هر طعم بازی بسیار گسترده است.

توسعه دهنده اوکراینی Frogwares بیش از یک دهه است که از جمله جنایات و مجازاتهای باشکوه سال ۲۰۱۴ ، شرلوک هولمز را بازی می کند. به همین ترتیب ، The Sinking City بازی کارآگاهی مناسبی است- خصوصاً در استفاده از سیستم کاخ ذهن Mind الهام گرفته از شرلوک. در هنگام کشف صحنه جنایت ، سرنخ هایی را جمع می کنید که ، اگرچه به تنهایی فایده ای ندارند ، می توانند در کاخ ذهن متصل شوند تا خطوط جدید تحقیق را باز کنند. و شما مجبورید این اتصالات را خودتان بدون هیچ گونه دستی یا نکاتی انجام دهید و این امر باعث کاهش کسری موفقیت آمیز به خصوص رضایت بخش می شود.

اما در حالی که شرلوک هولمز برای حل یک رمز و راز باید کاملاً به هوش و شهود خود تکیه کند ، رید یک مزیت فوق طبیعی دارد. در بعضی از مناطق ، پرتال آبی درخشان باز خواهد شد که از طریق آن او می تواند شاهد وقوع هر نوع جنایتی در آنجا باشد. این نقوش به شکل شبحهای درخشان افراد درگیر و تکه های گفتار آمده است. رید سپس باید روایتی بسازد و نظمی را که این مداحان در گذشته روی داده اند ، بفهمد که معمولاً منجر به ظهور سرنخ جدیدی در کاخ ذهن خواهد شد.

بزرگترین مسئله من با The Sinking City ، حداقل به عنوان یک بازی کارآگاه ، این است که موارد جالب نیست. یکی از بزرگترین نقاط قوت بازی های شرلوک Frogwares ، روبرو شدن با یک راز جنجالی است – مثلاً ، قتلی که در یک اتاق بسته شده از درون اتفاق می افتد – و غلبه بر آن با تمایل به حل آن. اما بندرت در اینجا احساس اجباری می کردم و راه حل های بسیاری از موارد فاقد رضایت بخش “آها!” لحظه — خط مشتی که باید همه داستانهای کارآگاه خوبی را پشت سر بگذارد به نظر می رسد در پشت سر گذاشتن هولمز ، مهارت برنامه نویس برای نوشتن یک رمز و راز رنج برده است. رید همچنین یک شخصیت کاملا جذاب و جذاب است و هیچ یک از شوخ طبع ها ، دزدگیرها یا تفاوت های هولمز را ندارد. او بدترین نوع کلیشه های دیک خصوصی گریم و شن و ماسه است و من واقعاً برای دوست داشتن او تلاش کردم.

درمورد مبارزه با اسلحه بدون شانه ، این کاملاً کاربردی است ، اما احساس می کند که جعبه به جای بخش اساسی در بازی مورد توجه قرار می گیرد. گلوله ها شکل اولیه ارز اوکمانت (این یک داستان طولانی است) یک عنصر جالب از مهمات را برای هر برخورد wylebeast اضافه می کند. اما بیشتر من فقط مشتاق این تیراندازی بودم که بتوانم کارآگاه شوم. یک سیستم دستکاری ساده در آنجا نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد لوازم بهداشتی ، مهمات و سایر موارد مفید از قراضه جمع شده در جهان را تهیه کنید. اما ، مانند مبارزات ، همه اینها جالب است. احساس می کنم اگر صرفاً روی جنبه شناسایی متمرکز شود ، The Sinking City یک بازی بهتر و سازگارتر خواهد بود.

عاشقانه تنظیم محیط خواب Sinking City نیز دشوار است. این یک بازی با دنیای آزاد است و به شما امکان می دهد آزادانه خیابان های اوکمونت را گشت و گذار کنید. و در حالی که من عاشق این هستم که باید مسیرها را دنبال کنم و به خیابان های خیابان توجه کنم تا مکان های مهم را پیدا کنم ، این شهر تاریک ، گل آلود و باران که همیشه باران خیس شده است ، فضایی کاملاً افسرده است که باید در آن وجود داشته باشد. اماکن جهانی زیبایی از جمله مناطقی وجود داشته است که تقریباً به طور کامل غوطه خورده است ، و تنها قسمت های بالای لامپ ها از آب تیره و تار بیرون می روند. اما به طور کلی این شهر احساس ناامید کننده ای از زندگی می کند ، با NPC های رباتیک بی هدف سرگردان ، منظره های تکراری و موسیقی متن فیلم درام دار فراموش نشدنی که به احساس غم و اندوه می افزاید.

یک بازی کارآگاه خوب ، اما عالی اما کم نظیر در اینجا وجود ندارد ، هرچند که کاملاً با بهترین سری های شرلوک Frogwares همراه نیست. اما به عنوان یک بسته ، کاملاً مؤثر نیست. جهان باز به اندازه کافی جالب نیست که شما را وادار به کشف آن کند. نبرد اساسی و ناپایدار است. و نوشتن و ساخت اسرار عموماً ضعیف است. اگر به دنبال یک لباس منحصر به فرد یا شگفت آور در مورد برند خاص ترسناک Lovecraft هستید ، آن را در اینجا پیدا نخواهید کرد. برخی از لحظه های دستیابی به کیفیت برای لذت بردن در The Sinking City وجود دارد. شما فقط باید تصمیم بگیرید که آیا می توانید از طریق جلبک دریایی و روده ماهی برای یافتن آنها زحمت کشید.

 

امتیاز کلی گیم تاکس ۸۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *