نقد بازی WWE 2K19

بعد از ورشکست شدن THQ حالا عنوان بزرگ WWE نصیب شرکت ۲K Games شده تا مسیولیت ساخت ادامه این سری پر طرفدار را بر عهده بگیرد. شرکت ۲K Gams در اولین کار خود در این سری زیاد موفق نبود و همه طرفداران را مایوس کرد ، شاید دلیل این شکست در اولین نسخه، کمبود تجربه ۲K Games در این سری بوده و یا شاید به دلیل اینکه این عنوان را یک عنوان بزرگ محسوب نکرده بر روی آن کم کاری کرده است ولی به هر حال نسخه اول منتشر شد و دیدیم که چقدر پسرفت داشت نسبت به نسخه هایی که استدیو THQ منتشر کرده بود، اما آیا دومین نسخه WWE از استدیو ۲K Games نیز پسرفت داشته؟ و یا قرار است که طرفداران این سری دوباره خوشحال شوند؟ با تیم گیم تاکس و نقد و بررسی این بازی همراه باشید.

اول از همه بگذارید بگویم که شاید باورتان نشود که چقدر در این نسخه پیشرفت میبینیم نه تنها نسبت به نسخه قبلی که توسط خود ۲K Games ساخته شده بود، بلکه نسبت به تمام نسخه های این سری، پیشرفت های بی نظیری که تمام طرفداران بازی را میتواند به وجد بیاورد، پیشرفت های بزرگی در گرافیک بازی ، در گیم پلی بازی و ….

از کمبود ایجاد مسابقه برای هر شو و هر Pay Per View تا ایجاد پروموهای مختلف که هنوز برای این بخش سازندگان تصمیم نگرفتند برای تمامی کاراکترها صداگذاری کنند و به زیرنویس‌ها بسنده کرده‌اند. انیمیشن‌های که برای بخش «یونیورس» طراحی شده‌اند بعضا مسخره و کاملا ابتدایی است و از نظر نگارنده وجود آن غیر ضروری بوده و پاک سازی آن هرچه سریع‌تر باید توسط تیم سازنده انجام شود یا اینکه این بخش به طور کل عوض گردد. در کنار این‌ها و در قسمت Promo هنوز باگ‌های اعصاب خردکنی وجود دارند که به سادگی و با یک نگاه می‌توان آن‌ها را دید اما چرا تسترهای بازی یا خود سازندگان به آن دقت نکرده‌اند، مشخص نیست.

یکی از پرطرفدار ترین بخش های این سری بخش داستانی آن یا همان Showcase ها هستند که حالا در این نسخه نیز وجود دارند و پیشرفت بسیار بزرگی نیز کرده اند، در بخش Sowcase جدید این بازی شما باید نقش یک آماتور را بازی کنید و او را از صفر به صد برسانید.

و اما گیم پلی بازی بسیار طبیعی تر و بهتر از قبل شده،فیزیک بازی بسیار طبیعی تر شده و حالا انیمیشن های کاراکتر ها مثل ربات ها خشک و بی روح نیست، دیگر کاراکتر شما بعد از مشت خوردن مانند یک ربات بی احساس به روی زمین نمی افتد و تمام درد و خستگی کاراکتر را میتوانید در صورت او ببینید.

درجه سختی بازی نیز پیشرفت هایی کرده و حالا دیگر شما به راحتی نمیتوانید بازی را در درجه سختی Normal برنده شوید و رقیب شما به شدت هوشمندانه تر و بهتر رفتار میکند و حالا باید بیشتر برای برنده شدن تلاش کنید و یا تکنیک های جدید یاد بگیرید و جدی تر بازی کنید که این خودش یک نکته بسیار خوب برای این بازی است.

از دیگر تغییرات گیم‌پلی می‌توان به قفس‌های موجود در بازی اشاره کرد. بسته به نوع انتخاب بازیکن بین Steel Cage و Hell In A Cell، قفس‌ها نیز تغییر می‌کند و برخلاف نسخه‌های قبل که فقط یک راه خروج از آن‌ها وجود داشت، اینبار راه‌های دیگری نیز به بازی اضافه شده است. به عنوان مثال در قفس Hell In A Cell دیگر مجبور نیستید برای اینکه از داخل قفس فرار کنید به حریف خود و در خارج از رینگ حرکت تمام‌کننده بزنید، بلکه دیواره‌های قفس به مرور زمان و با ضرباتی که کاراکتر‌ها به آن وارد می‌کنند کاملا قابل جدا شدن هستند.

گرافیک این بازی نیز پیشرفت هایی داشته اما پیشرفت های گرافیکی به اندازه پیشرفت های دیگر بازی مانند گیم پلی و فیزیک نیست، پیشرفت های گرافیکی این نسخه به بهبود نور پردازی ها و رنگ بندی بهتر و بافت های کمی بهتر ختم میشود اما پیشرفت های موجود در صدا های بازی بسیار بهتر از پیشرفت های گرافیکی بازی عمل کرده اند و اگر این بازی را با هدفون بازی کنید واقعا غرق در محیط بازی میشوید، از صدای با کیفیت و دقیق و زیبای هواداران و یا صدای موجود در صحنه همه اینها شما را غرق در صحنه خواهند کرد.

جدا از این بخش‌ها یک بخش دیگر به بازی اضافه شده است که The Million Dollar Challenge نام دارد. بازیکن باید در ساختمانی طبقه بندی شده و در درجه سختی‌های مختلف، حریفی که برای او مشخص شده را در یک مرحله و بدون باخت شکست داده و در بخش نهایی با سوپراستار AJ Styles طلایی مبارزه کند. در صورت برد شخص که باید حتما از کشورهای مورد تایید ۲K Sports باشد باید در ماه آوریل به صورت آنلاین ( برای کشورهای مشخص شده غیر از آمریکا) و به صورت حضوری ( فقط برای ساکنین آمریکا) با Aj Styles واقعی به مبارزه در بازی بپردازند و آنگاه در صورت برد مبلغ یک میلیون دلار از شرکت ۲K Sports دریافت خواهند کرد!

Verdict

Have you ever played WWE? if you haven’t, now it’s the right time to start playing it, it’s brilliant, full of improvements in Graphics and Gameplays, it’s the nearest WWE to the reality, now you can feel every single object in the game , now you can hear everything in the game thank new sound system, and if you have played WWE before and you have disappointed on this series, now it’s time to return and give it another chance

نکات مثبت:

بخش Showcase فوق العاده

بهبود درجه سختی بازی

بهبود هوش مصنوعی بازی

پیشرفت های گیم پلی

پیشرفت های فیزیک بازی

صداگذاری فوق العاده

نکات منفی:

پیشرفت گرافیک میتوانست بیشتر باشد

باگ های آزار دهنده

Univers مود تکراری و بدون تغییر

نمره گیم تاکس به WWE 2K19

۸/۱۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *